Luxusná destinácia Taba

Slnečný a horúci Egypt je pre dovolenkárov zaujímavý nie len priezračným morom a pieskovými plážami, aj svojou kultúrou a pamiatkami. Letovisko Taba je skvelým miestom pre pokojnú dovolenku, ale nudiť sa tu nebudú ani akčnejšie typy.

taba egypt(Záliv v ktorom sa Taba nachádza dodáva tejto destinácií určité čaro)

Letovisko Taba

Taba sa radí k najobľúbenejším letoviskám v Egypte, leží vo východnej časti Akabského zálivu a nájdete tu hlavne luxusné hotelové komplexy. Priamo v hoteloch sú pre vás pripravené rôzne aktivity ako sú tanečné vystúpenia alebo rôzne predstavenia. Nemusíte sa ale obávať, že by sa tu nenašli miesta na nákupy alebo zábavu. Bez problémov tu nakúpite darčeky a suveníry, zabavíte sa v baroch a posedieť si môžete aj v reštauráciách a kaviarňach. Ak hľadáte oddych na pláži, nemusíte sa báť návalov turistov ako to býva vo veľkých letoviskách. Miestne pláže sú totiž o poznanie pokojnejšie a môžete tu stráviť príjemnú dovolenku s deťmi. Dnes je Taba rýchlo sa rozvíjajúce letovisko, ale minulosti to bola len malá beduínska dedinka, ktorá v staroveku slúžila ako prístavné mesto. Z Taby môžete podniknúť aj výlety do Káhiry, na horu Sinaj, alebo do blízkeho Izraela.

taba dovolenka(Taba je miesto kde nieje problém nájsť luxusný hotel)

Pláže

Na plážach v Tabe si dovolenku užijú rodinu s malými deťmi aj mladí ľudia, ktorí hľadajú zábavu a adrenalín. Piesočnaté pláže si zamiluje skutočne každý a okrem opaľovania si môžete vyskúšať aj vodné športy ako je surfovanie, vodné lyžovanie alebo rôzne vodné atrakcie. V hotelových komplexoch vám poskytnú aj ležadlá a slnečníky. Využiť by ste mali aj možnosť potápania a šnorchlovania, pretože táto oblasť je známa fascinujúcimi koralovými útesmi a pestrofarebnými rybami. Pozorovať život pod hladinou tak bude zážitkom na celý život. Romantikom sa určite zapáčia prechádzky po zlatom piesku. Pozorovať môžete aj východ slnka, ktoré ale vychádza skôr nad Saudskou Arábiou ako nad morom, ale aj tak je to jedinečný zážitok.

taba egypt pláž(Ak hľadáte pekné pieskové pláže v Tabe zažijete ideálnu dovolenku)

Počasie a klíma

Taba a v podstate aj celý Egypt sú horúcim miestom na ktorom sa dá dovolenkovať počas celého roka. V letnej sezóne dosahujú teploty aj 40°C a veľmi teplé je aj more. Pre letnú dovolenku pri mori sú najlepšie mesiace jún až september, ktoré sú horúce a slnečné, teplé sú aj noci. Pokiaľ ale idete spoznávať pamiatky a kultúru, prijateľnejšie budú pre vás termíny od októbra do apríla. V tomto čase sú teploty miernejšie a nie je tu tak sucho, aj keď veľa dažďa si v Tabe a okolí určite neužijete. V zimných mesiacoch sa teplota vzduchu pohybuje okolo 23°C a teplota mora okolo 21°C. V Červenom mori sa tak môžete okúpať aj na Nový rok.

taba okolie(Okolie Taby je posiate miestami kde si užijete teplo, more a pokoj)

Výlety do okolia

Je pravdou, že Taba je skôr luxusným letoviskom pre trávenie dovolenky na pláži, ale na druhej strane je skvelým východiskovým bodom pre výlety do okolia. Navštíviť môžete napríklad legendárnu horu Sinaj a Kláštor sv. Kataríny. Hora Sinaj je spájaná s kresťanským, židovským aj moslimským náboženstvom, ale známa je hlavne z Biblie. Práve na hore Sinaj mal totiž Boh predať 10 božích prikázaní Mojžišovi. Aj keď sa vedú dohady o tom, na ktorom mieste sa táto udalosť mala odohrať, Sinaj má svoje čaro a atmosféru. Keď pôjdete na horu Sinaj, zastavte sa aj v Kláštore sv. Kataríny. Aj toto mystické miesto je spájané s Bibliou, ale zároveň je to miesto, kde sa spájajú viaceré náboženstvá. Aj pre tých, ktorí nepatria k veriacim bude návšteva týchto miest určite príjemným zážitkom.

(Mystické pohorie Sinaj)

Na skok do Izreala

V blízkosti letoviska Taba na nachádza prístav Eilat. Izraelský prístav stojí za návštevu najmä kvôli podmorskému observatóriu a delfináriu. Eilat je výnimočným miestom nie len v rámci Izraela, ale aj celého sveta. Vyhľadávané je hlavne delfinárium, pretože tu máte možnosť plávať alebo sa potápať s delfínmi, čo je fenomenálny zážitok pre každého. V areáli môžete vyskúšať aj miestnu pláž, bazény, reštaurácie a zakúpiť si nejaký suvenír.  Ďalším legendárnym miestom, ktorý by ste mohli navštíviť je Múr nárekov v Jeruzaleme. Na tento výlet si budete musieť vyhradiť viac času, ale najsvätejšia židovská stavba za to iste stojí nie len veriacim, ale aj milovníkom histórie. Nezabudnite, že tu treba dodržať isté pravidlá ako je oddelenie mužov a žien. Pri Múre nárekov ale môžete napísať svoju modlitbu alebo želanie na kus papiera a vložiť ho do škáry v stene.

taba dovolenka(Taba toho ponúka viac ako môže turista za jednu dovolenku spoznať)

Taba je ideálne miesto pre strávenie pokojnej dovolenky na piesočnatej pláži. Vyhovovať bude každému, kto vyhľadáva krásne hotelové rezorty, vodné atrakcie alebo sa chce potápať. Zároveň je to aj miesto, z ktorého sa môžete vydať na výlety a spoznávať blízke či vzdialenejšie okolie.

Dovolenka v Egypte