Egypt patrí medzi jednu z najzaujímavejších krajín, či už čo sa týka odlišnosti kultúry, ale najmä vďaka stále novým objavom. Krajina bohatá na minulosť je zrejme nevyčerpateľnou studnicou objavov či už náboženských, alebo historických. Každých pár mesiacov sa objaví informácia o novom „veľkom“ objave. Tieto objavy prispievajú k zvýšeniu cestovného ruchu v Egypte.
V októbri roku 2017 bol na juhu provincie Asuan uskutočnený zaujímavý objav. Spravodajský portál Ahram Online informoval o tom, že išlo o rytiny na stene, ktoré boli zrejme vytvorené počas neskorého preddynastického obdobia. Inak povedané, vek rytín sa odhaduje na približne 15 000 rokov.
Na pieskovcových balvanoch sú vyryté obrazy rôznych zvierat, nájdu sa tam obrazy miestnych zvierat, napríklad byvoly, osly, gazely a hrochy. Podobné obrazce boli nájdené už skôr, na severe od mesta Kum Abro. Nálezy v Egypte sú čoraz častejšie a krajina sa tak opäť stáva lákadlom pre turistov, milovníkov histórie, no i pre študentov archeológie. Práve archeológovia sa veľmi tešia smeru, ktorým sa krajina uberá. Kvôli posilneniu cestovného ruchu sa veľa peňazí a odborníkov venuje práve výskumom. Egypt je stále z veľkej miery nepreskúmanou krajinou.
Podľa slov ministra pre pamiatky Chálida Anana má Egypt stále čo ponúknuť. Mnoho už teraz úspešných výskumov je ešte len v začiatkoch. Do Egypta putujú archeológovia z celého sveta, môžeme spomenúť napríklad Nemecko, ktoré sa podieľalo na nedávnom objave pohrebiska. Egypt je tiež miestom, kde sa snažia aspoň na krátke obdobie dostať takmer všetci študenti archeológie z celého sveta. Niet sa čomu čudovať, Egypt má čo ponúknuť a objavom asi ani zďaleka nie je koniec. Práve študenti sa vo veľkej miere podieľajú na objavoch posledných rokov, pre Egypt sú tak veľkým prínosom.