Letovisko Safaga – raj pre potápanie

Safaga je známe egyptské letovisko ležiace na pobreží červeného mora. Nachádza sa len 53 km južne od rezortu Hugharda. Atmosfére tohto letoviska veľmi pomáha prístav a malá rybárska dedinka, ktoré dotvárajú charakter tohto obľúbeného cieľa turistov.

safaga egypt(Safaga je romantická a zatiaľ neobjavená destinácia pre dovolenkárov)

Hoci Safaga ponúka veľmi kvalitné služby, stále nie je miestom, do ktorého zavíta nezvládnuteľné množstvo turistov. Táto lokalita má veľmi čistú prírodu a ponúka množstvo možností na potápanie či výlety do okolia. Letovisko tiež ponúka množstvo miestnych kaviarní či reštaurácií, ktoré sú ako stvorené na teplé letné večery.

Safaga na dovolenku(Na turistov sú v Safage veľmi dobre pripravený)

Safaga sa delí na tri časti: staré mesto, nové mestohotelová štvrť. V tejto štvrti sa nachádza 6 hotelov, ktoré sú postavené vedľa seba. Letovisko je miesto určené predovšetkým pre oddych a kvalitné dovolenky. Jediné, na čo si musia dať pozor rodičia malých detí na niektorých miestach, je vstup do vody. Kvôli koralom, ktoré sa vyskytujú už neďaleko od brehu by sa mohli ľahko zraniť. Korále však niesu všade, je to skôr výsada vzdialenejších pláži. V dovolenkových rezortoch sú krásne, čisté a prístupné pláže. Ak však hľadáte neobvyklé miesta na potápanie a šnorchlovanie určite vás tieto krásne miesta potešia.

safaga dovolenka(Úchvatné, neporušené more je veľká výhoda Safagy)

Množstvo ľudí na Safage upúta najmä zaujímavá pláž, ktorú pokrýva čierny piesok. More je veľmi čisté a vstup doňho je pozvoľný, preto je toto miesto vhodné aj pre rodiny s deťmi. Voda v mori tiež obsahuje vysokú koncentráciu salitu, ktorý pôsobí veľmi priaznivo na pokožku. Podmorské dno je človekom absolútne nenarušené a zážitok z potápania je nezabudnuteľný.

safaga potápanie(Podmorský svet v Safage je neopakovateľný zážitok)

Safaga ponúka dovolenkárom množstvo možností ako stráviť čas. Okrem výletov do blízkeho okolia ponúkajú obyvatelia pre turistov zaujímavý sedemdňový výlet, počas ktorých si najmä potápači prídu na svoje. Dostanú sa totiž na miesta, kde sa bežný turista nedostane. Safaga je výborným miestom na jednodňové výlety na aute, či už na východný okraj púšte alebo do iných blízkych letovísk. Na svoje si prídu aj milovníci svetovej kuchyne. V Safage nájdete zastúpenie mnohých kuchýň-  indickej, talianskej, čínskej, francúzskej, egyptskej, marockej, líbijskej i mongolskej.

safaga egypt dovolenka(Pláže a služby patria medzi tie najlepšie v Egypte)

Milovníkov histórie iste poteší, že neďaleko Safagy sa nachádzajú ruiny rímskej usadlosti. V minulosti sa totiž z neďalekých pohorí ťažil materiál, z ktorého sa stavali veľmi kvalitné stĺpy a iné stavby. Práve vo východnej časti púšte sa nachádza najrozsiahlejšie a najzachovalejšie miesto Mons Claunianus. V minulosti bolo domovom tisícky vojakov, ktorí po sebe zanechali množstvo zrúcanín. Nájdete tu stajne, zvyšky opevnení, no najmä monumentálne stĺpy, z ktorých jeden váži viac ako 200 ton.

Dovolenky v Safage