V Egypte zatkli podozrivých zlodejov

Pyramídy v Gíze sú kultúrnym dedičstvom svetového formátu dokonca patria aj medzi UNESCO pamiatky. Veľká egyptská pyramída v Gíze je najstarším a najzachovalejším divom sveta. Pyramídy slúžili ako niekdajšie pohrebiská faraónov, turisti aj médiá mali vždy o ne veľký záujem, a preto keď sa čokoľvek, hocijaká maličkosť, stane ohľadom nich vzbudí to medzinárodný ohlas. Je tomu aj teraz tak nakoľko v Egypte zatkli podozrivých zlodejov z ukradnutia drahých kameňov v pyramíde.

pyramidy v gize(Pyramídy v Gíze)

Egyptské ministerstvo vnútra ohlásilo v Egypte, že zatkli troch pohoničov, ktorí sa údajne snažili ukradnúť vzácne a drahocenné kamene z pyramíd v Gíze. Údajne ukradli kamene, pri ktorých ich nasnímala priemyselná kamera a výška ukradnutých kameňov sa mala vyšplhať až do výšky 30 €. Údajní zlodeji boli prichytení pri čine, keď sa snažili drahé kamene predať, pričom ich zachytili fotoaparáty novinárov a tiež kamera.

kradnute pyramidy(Zlodeji ponúkajú kamene z pyramíd)

Zadržanými sú pohoniči konských záprahov, ktorých kamera nasnímala v čase, keď predávali dva kamene z pyramíd za 250 egyptských libier ( 30 €). Jeden z mužov sa vo videozázname dokonca chválil tým, že zahraničným turistom predal kamene aj za 500 €, pričom takú vysokú hodnotu kamene vôbec nemali.