Cestovanie do Egypta

Egypt, krajina pyramíd, nekonečných púští, priezračných morí a tajomných historických pamiatok. Krajina, v ktorej vás hneď po príchode privítajú milí a usmievaví domáci, ktorí sa s vami radi porozprávajú pri šálke čaju. Čaj je pre miestnych obyvateľov jedným z najobľúbenejších nápojov. Ak by ste však mali chuť na kávu, víno, alebo pivo, nájdete ich v ponuke takmer každého hotela či reštaurácie. Tie však okrem nápojov ponúkajú aj miestne špeciality. Strukovinová polievka s poriadnou dávkou cesnaku a kuracie, teľacie, alebo jahňacie mäso s kuskusom sú súčasťou každej ponuky.

egypt cestovanie

Nemusíte mať však obavy, pretože vo väčších mestách ako Káhira, Alexandria alebo Hurghada sú aj reštaurácie s medzinárodnou kuchyňou a známy McDonald’s či KFC. Čo sa týka cien v porovnaní so Slovenskom sú podstatne nižšie. Platiť môžete nie len domácou menou- egyptskou librou, ale aj eurami. Ak sa rozhodnete platiť eurami, dávajte si pozor. Miestni obchodníci si zvyknú na takýchto turistoch prilepšiť. Inak tomu nie je ani pri doprave.

Káhira(Káhira)

Taxikárom v čase dovoleniek je skoro každý domáci. Stačí, ak sa postavíte pred hotel, alebo na cestu, zamávate a už je pri vás. K dispozícií vám je aj lodná doprava, mestská hromadná doprava, vlak a samozrejme množstvo požičovní áut. Posledná možnosť sa však veľmi neodporúča, keďže Egypt je známy najmä chaotickou dopravou, pravidlo pravej ruky, smerovky a dopravné predpisy domácim nič nehovoria. Najlepšou voľbou je teda taxík, ktorý vás bude sprevádzať po všetkých kultúrnych pamiatkach a prírodných úkazoch. Skvelou možnosťou je aj plavba po rieke Níl, z ktorej sa vám naskytne snáď ten najkrajší pohľad na Egypt a jeho starobylé pamiatky.

Hurghada(Hurghada)

Pokračovať môžete svetoznámymi pyramídami v Gazi a nezabudnite navštíviť aj ťaví trh. Práve to je miesto, kde budete mať možnosť zažiť tú pravú arabskú atmosféru, stretnúť úspešných obchodníkov a byť svedkom dôležitých obchodov. Suveníry si môžete zakúpiť v hlavnom meste Káhire, ktorá je skutočným rajom pre milovníkov nakupovania a zábavy. Tí lenivejší si môžu oddýchnuť na pláži Rudovho mora, alebo si užiť jazdu na ťavách po jednej z egyptských púští. Popri tom všetkom by ste však nemali zabúdať dodržiavať pitný režim, nosiť si so sebou fľašu s minerálnou vodou a poznať dôležité telefónne čísla. Tak môžete predísť mnohým komplikáciám a naplno sa ponoriť do atmosféry tejto krajiny.

Pyramidy v Gazi(Pyramídy v Gíze)

Ešte doplníme pár potrebných telefónnych čísiel

Ambulancia – 123

Turistická polícia – 126

Zlacnené dovolenky v Egypte: