Dovolenka v Hurghade

Najväčším dovolenkovým centrom Egypta je bezpochyby Hurghada. Prekrásne miesto na pobreží Červeného mora je obzvlášť lákavé najmä krištáľovo čistou vodou a útesmi. Zaujímavosťou je, že pred 15 rokmi bola Hurghada malá rybárska dedina s dvoma hotelmi, dnes ich počet presahuje stovku a výstavby stále pokračuje. Väčšina z 40 tisíc obyvateľov sa živý prácou v cestovnom ruchu.

hurghada(Hurghada je raj pre dovolenkárov)

Letovisko má dve centrá jedným je pôvodné staré mesto El Dahar, druhým je Sakalla, ktoré je viac zamerané na turistov. Pobrežie celého letoviska má približne 100 kilometrov a nachádzajú sa pri ňom turisticky obľúbené mestečká El Gouna, ktoré je vystavané na umelých lagúnach, alebo mestečko Makadi Bay plné luxusných hotelov. Hurghada má po Káhire najviac ubytovacích zariadení v Egypte. Celé mesto bolo vybudované ako komplex pre turistov, všetko je teda prispôsobené návštevníkom z celého sveta. Pri svojej ceste nevynechajte ani známe trhovisko či múzeum podmorského života.

hurgada ubytovanie(Nájsť to správne ubytovanie v Hurgháde by nemal byť problém)

Pláže a potápanie v Hurghade

Pláže sú dlhé, široké, piesočnaté a pre hotelových hostí. Pokiaľ hotel neleží priamo na pláži hostia využívajú pláž iného hotela. Ak sú hostia ubytovaný na priváte, v letovisku sú aj verejné pláže, avšak tie sú spoplatnené. Nemusíte sa obávať, že vám pláž bude malá. V intraviláne mesta je až 40 km prekrásnych pláži. Krásne pláže môžete nájsť aj na okolitćy ostrovoch.

hurghada pláž(Pláže Hurghady sú dlhé, krásne a nezabudnuteľné)

Hurghada láka predovšetkým vodou a podmorským životom. Ak nie ste potápači a predsa by ste chceli vidieť čo sa deje pod hladinou Červeného mora, môžete sa vydať na výlet loďou s presklenným dnom, ponorkou alebo jednoducho navštíviť veľmi obľúbené akvárium v časti Dahara. Ďalšou možnosťou ako spoznať krásy podmorského života je šnorchlovanie popri pláži. Bohatá morská fauna a flóra robí z obyčajného šnorchlovania úžasný zážitok. Samozrejmosťou sú aj vodné športy, najmä windsurfing, paragliding alebo vodné lyžovanie či požičanie si vodného skútra. Celé letovisko je plné obchodov, reštaurácií a čajovní. Vyberie si naozaj každý.

Pláž Al-Mahmya, Hurghada(Pláž Al-Mahmya, Hurghada)

Hurgháda a výlety po okolí

Z Hurghady môžete podniknúť niekoľko výletov. Prvý do hlavného mesta Káhiry a navštíviť miestne trhy, námestia a zažiť nezabudnuteľnú atmosféru. Druhý do Gizy k trom najznámejším egyptským pyramídam, ktoré sú najstaršou turistickou atrakciou na svete a zároveň aj jediným z pôvodných 7 divov sveta, ktorý stále existuje a k sfinge opradenej legendami. Výborný nápad je aj púštne safari, čo je vlastne spoznávanie okolitej púšte, alebo plavba po Níle môže byť zážitok na celý život. Turisticky významnou destináciou je aj Luxor jedno z najstarších a najvýznamnejších miest Egypta.

Zlacnené dovolenky v Hurghade