V hrobke Tutanchamóna su skryté miestnosti

Faraón , ktorý zomrel ako devätnásťročný, pravdepodobne na následky nejaké zranenia. Reč je o faraónovi Tutanchamónovi, ktorý bol bezvýznamným panovníkom, no jeho hrobka patrí dodnes k najslávnejším a najnavštevovanejším v Egypte. Pretože tam bol objavený jeden z najväčších starovekých pokladov.

Tutanchamónova hrobka(Tutanchamónova hrobka)

Takmer 100 rokov po pôvodnom výskume Howarda Cartera egyptské úrady tvrdia, že v hrobke faraóna z 18. dynastie sa nachádza pravdepodobne doposiaľ ukrytý ešte nejaký iný komplex, ktorý nebol doteraz ešte verejnosťou odhalený. Skutočnosť, že v Tutanchamónovej hrobke sa nachádzajú ešte ďalšie iné komplexy, majú naznačovať japonské radarové výskumy a podľa prieskumu by sa neznáme miestnosti mali nachádzať za stenami s maľbami v slávnej hrobke.

Howard Carter(Howard Carter pri objavení Tutanchamónovej hrobky)

Uznávaný archeológ Nicholas Reeves komentuje skutočnosť tak, že z radarových dôkazov jasne vyplýva, akoby hrobka niekam pokračovala. Práve tento archeológ prišiel s myšlienkou, že v Tutanchamónovej hrobke môžu byť ďalšie komory už pred časom. Nemal však svoje hypotézy nijako podložené. Teraz však prvý raz hrobku vedci preskúmali jedinečným japonským radarom a jeho hypotézy pravdepodobne nie sú falošné.