Letovisko Sharm el Sheikh

Lokalita Sharm el Sheikh v južnej časti Sinajského polostrova je druhou najnavštevovanejšou egyptskou dovolenkovou destináciou. Sharm el Sheikh je letoviskom kratšie ako Hurghada, preto sú tam podmienky na potápanie a pozorovanie podmorského života v Červenom mori oveľa lepšie, podmorské koraly a útesy sú zachovalejšie.

pláž na Sharm el Sheikh(Pláž na Sharm el Sheikh)

Sinajský poloostrovTo však neznamená, že služby pre turistov sú tu horšie, práve naopak letovisko ponúka skutočný luxus pre všetkých návštevníkov. Centrom je promenáda v časti Naama Bay, ktorá vďaka luxusným hotelom, barom a kaviarniam získala prezývku egyptské Las Vegas.

Vďaka vynikajúcej geografickej polohe je destinácia vhodná na potápanie počas celého roka. Aj keď je priezračné more a možnosť potápania hlavným dôvodom pre návštevu tejto destinácie na svoje s prídu aj nadšenci golfu, pre ktorých je pripravené obrovské 18 jamkové ihrisko. Pre golfistov je Sharm el Sheikh vhodnejšie navštíviť v zimných mesiacoch, pretože teploty sú pre hru priaznivejšie. Okrem golfu a vodných športov si môžete zahrať squash, tenis alebo zajazdiť si na koni či ťave.

Sharm el Sheikh potápanie(Podmorské svet Sharm el Sheikh má čo ponúknuť. Potápanie je tu veľmi obľúbené)

Sharm el Sheikh je vynikajúca lokalita pre výlety do okolia. Predovšetkým sú organizované výlety do Káhiry – hlavného mesta, kde zažijete neopakovateľnú atmosféru miestnych bazárov a čajovní, nakúpite darčeky vychutnáte si jedlo z pouličných stánkov. Veľmi obľúbené sú celodenné výlety do Luxoru a do Údolia kráľov, kde je pochovaných niekoľko faraónov, zároveň je tam aj hrobka faraóna Tutanchamóna.

Ďalším typom na výlet je návšteva do kolísky kresťanstva, do Jeruzalemu. Veľkým lákadlom je nočný výstup na sinajskú najvyššiu horu – Mojžišovu horu (2285 m.n.m) a následné pozorovanie jedinečného východu Slnka. Za návštevu stojí aj Kláštor sv. Kataríny s kostolom postaveným v roku 330 n.l. cisárovnou Helenou, ktorá bola šíriteľka kresťanstva. V kláštore sa nachádzajú byzantské mozaiky zo 6.storočia i svetoznáma knižnica. Atrakcií a priestoru na oddych lokalita ponúka dosť, stačí si už len vybrať.

Sharm el Sheikh hotel(Pohľad na pláž z hotela Savoy)

Zľacnené ponuky ubytovania v Sharm El Sheikh: