Letovisko Sahl Hasheesh

Egypt je obľúbenou destináciou nie len Slovákov, ale aj dovolenkárov z celej Európy. Aj keď v minulých rokoch prišiel menší útlm, dnes je obľúbenosť egyptských letovísk na vzostupe. Pieskové pláže, čisté more a luxusné hotelové rezorty za prijateľné ceny sú jednoducho obrovským lákadlom. Krásnu a slnečnú dovolenku môžete prežiť aj v letovisku Sahl Hasheesh.

Sahl Hasheesh Egypt

Letovisko Sahl Hasheesh

Sahl Hasheesh znamená „zelené údolie“ a letovisko sa stáva stále viac vyhľadávaným. Výhodou je aj jeho poloha, pretože Hurgada je vzdialená len asi 20 km. Letoviská pri Červenom mori ponúkajú svojim návštevníkom skvelé podmienky na potápanie, pretože sa tu nachádzajú fascinujúce koralové útesy s množstvom rýb. V Sahl Hasheesh nájdete luxusné hotely a bohatú turistickú vybavenosť. Ak chcete odpočívať na pláži, užijete si zlatý piesok, azúrové more, bary, reštaurácie a ponuku vodných športov. Samozrejme môžete nakúpovať na miestnych trhoviskách, ale aj v luxusných obchodoch, kde nájdete rôzne suveníry a malé darčeky. Toto letovisko je o poznanie pokojnejšie ako blízkaa je tak vhodné aj pre rodiny s deťmi alebo ľudí, ktorí chcú hlavne oddychovať a veľké letoviská ich príliš nelákajú.

Pyramisa Sahl Hasheesh Beach Resort(Pyramisa Sahl Hasheesh Beach Resort)

Pláže

Keďže priemerné teploty v tejto lokalite dosahujú od mája do októbra 30°C a viac, dovolenkovať sa tu dá aj mimo hlavnej letnej sezóny. Potápať sa, šnorchlovať alebo využívať ponuku vodných športov sa dá v podstate celoročne, pretože aj počas zimných mesiacov sú tu priemerné teploty nad 20°C. Počas dovolenky si ale môžete užívať relax a opaľovanie na prekrásnych plážach s bielym pieskom a kryštálovo čistým morom. Vo večerných hodinách si môžete vychutnať romantické prechádzky a sledovať pohupujúce sa lode v prístave aj z niektorého z miestnych podnikov.

Sahl Hasheesh pláž

Čo môžete zažiť v Sahl Hasheesh

Ak hľadáte nové a vzrušujúce zážitky, tak Sahl Hasheesh je pre vás tým najlepším miestom. Okrem potápania pri koralových útesoch vás čaká aj golfové ihrisko, kde môžete popracovať na vašom odpale alebo si vyskúšať tento ušľachtilý šport. Pre milovníkov zvierat a jazdectva je v ponuke aj výlet na koni do púšte alebo pozdĺž pláže s nádherným výhľadom. Jazdiť sa dá nie len na koni, ale aj na štvorkolkách s ktorými budete mať o adrenalínové zážitky postarané. Zapožičať si môžete aj elektrické vozíky, kolobežky alebo bicykle, pretože promenády sú naozaj dlhé. Prejsť ich pešo by mohlo byť celkom vyčerpávajúce.

Baron Palace Sahl Hasheesh(Baron Palace Sahl Hasheesh)

Atrakciou tohto letoviska je aj Potopené mesto. Ide o historické podmorské mesto, ktoré bolo inšpirované slávnou Atlantídou a postavené bolo preto, aby lákalo turistov, čo sa aj darí. Potopené mesto, ktoré je mestom faraónov je čiastočne viditeľné aj zo súše, ale skutočným zážitkom je potápanie alebo šnorchlovanie medzi jeho sochami. Doplniť energiu si môžete v niektorej z mnohých reštaurácií, ktoré ponúkajú nie len miestne špeciality, ale aj mexickú, taliansku či ázijskú kuchyňu. Zrelaxovať telo aj myseľ sa dá v miestnych kúpeľoch, kde vám poskytnú profesionálne masáže. Vo vode sa môžete vyblázniť na bananaboat a podobných vodných atrakciách alebo skúsiť windsurfing, kite surfing, ale aj výlet loďou. Oblasť Sahl Hasheesh sa ešte stále rozvíja, takže v blízkej budúcnosti sa rozrastie o ďalšie hotelové rezorty, reštaurácie, kaviarne a turistické atrakcie. Letovisko je ale už teraz pripravené na tisícky turistov, ktorým poskytne služby na vysokej úrovni.

Sahl Hasheesh noc

Výlet do Hurgady

Keďže Hurgada je od Sahl Hasheesh vzdialená len niekoľko minút autom, bol by hriech nenavštíviť ju. Hurgada má veľa zaujímavých a atrakcií a miest, ktoré vás očaria. Spomenúť musíme atraktívne a vyhľadávané potápačské lokality – koralové útesy pri ostrovoch Giftun Soraya, Abu Ramada, Giftun Kebir. Z Hurgady sa môžete vybrať aj na výlet loďou alebo si skúsiť rybolov morských rýb. Ak chcete sledovať podmorský život a nechcete sa potápať, môžete ísť na plavbu člnom s priehľadným dnom.

Sahl Hasheesh Dovolenka

Pre tých, ktorí majú radšej pevnú pôdu pod nohami sú pripravené výlety na ťavách, štvorkolkách alebo terénnych vozidlách do púšte. Deti aj dospelí si môžu užiť zábavu v Jungle Aqua Park s množstvom tobogánov a atrakcií alebo spoznať podmorský život v Hurgada Grand Aquarium. Sahl Hasheesh je pokojné letovisko, ktoré vám ale poskytne všetky výhody aj turistické vybavenie známych a veľkých letovísk v Egypte. Oddych na plážach s bielym pieskom môžete striedať s vodnými športmi alebo jazdou na štvorkolkách. Toto letovisko je vhodné pre rodiny s deťmi aj mladých ľudí.