Sharm El Sheikh

Veľké a rušné letovisko Sharm El Sheikh je od Dahábu vzdialené asi 100 km, takže nie je problém podniknúť celodenný výlet práve na toto miesto. Aj Sharm El Sheikh bol niekedy beduínskou dedinou, dnes je to luxusné a exkluzívne letovisko aj pre náročných dovolenkárov. Navštíviť by ste určite mali záliv Na´ama Bay a hlavne jeho centrum, ktoré je plné hotelov, reštaurácií, obchodov, barov, nočných klubov, ale dá sa tu aj potápať alebo si vyskúšať vodné športy.

Unikátnym zážitkom môže byť aj jazda na ťavách, návšteva púštneho safari alebo beduínskej oázy. Chcete si vyskúšať svoju schopnosť zjednávať cenu? Potom navštívte starý trh v Sharm El Sheikh, ktorý k tradičnému životu v tomto letovisku jednoducho patrí. Ak je ale táto lokalita niečím preslávená, tak sú to určite koralové útesy s asi 100 druhmi koralov a veľkým počtom rýb. Keďže klíma je tu viac ako príjemná, potápať sa tu dá aj mimo hlavnej letnej sezóny.

Letovisko Daháb a jeho okolie je vhodné miesto nie len na relax v pohodlnom a luxusnom hotely. Na svoje si prídu aj dobrodružné povahy, ktoré na dovolenke hľadajú skôr adrenalínové zážitky a spoznávanie nových miest.